სოციალური დიზაინი პრობლემების ერთობლივად და სწორად გადაჭრის გზაა. ქვეყანაში, რომელიც ისეთი რთული გამოწვევების წინაშე დგას, როგორიცაა განათლება, რეგულაციები, მემკვიდრეობის დაცვა თუ ურბანული განვითარება, დიზაინს აქვს ძალა, შექმნას სისტემური, ადამიანზე ორიენტირებული გადაწყვეტილებები, რომლებიც გააძლიერებს და წაახალისებს ყველა ჩართულ მხარესა და საზოგადოებას.
სოციალური დიზაინის დღეების თებერვლის კონფერენცია ინკლუზიურ და ხელმისაწვდომ დიზაინს დაეთმობა. საქართველოდან და სხვა ქვეყნებიდან გაერთიანებულ 20-ზე მეტ მომხსენებელთან ერთად განვიხილავთ მიმდინარე პროექტებს, კვლევებსა თუ პრობლემურ საკითხებს და ვიმსჯელებთ, როგორ შეუძლია მცირე, ერთობლივ ძალისხმევას, გამოიწვიოს მნიშვნელოვანი, ადამიანზე ორიენტირებული ცვლილებები.
ჩვენი მიზანია, სხვადასხვა თემის წარმომადგენლები გავაერთიანოთ. გვჯერა, რომ საქართველოს აქვს ყველა რესურსი - შემოქმედებითი ნიჭი, სამოქალაქო ენერგია, კულტურული სიღრმე - იმისთვის, რომ გახდეს სოციალური დიზაინის რეგიონული ცენტრი.
კონფერენციის დეტალური განრიგი შეგიძლიათ იხილოთ ქვემოთ. პროგრამა დამუშავების პროცესშია და პერიოდულად გაახლდება.
პარტნიორები: IxDF – ინტერაქციის დიზაინის ფონდი, უნივერსალური დიზაინის ინსტიტუტი, IBM, NABA – სახვითი ხელოვნების აკადემია, თიბისი, მაკ ჯორჯია, პოლონური გრაფიკული დიზაინი, ჩეხეთის ცენტრი თბილისში, WYNFlair, ჩართე, გაეროს მოსახლეობის ფონდი, Red Bull, ღვინო ''ქართული მზე''...
კონფერენციაში მონაწილეობის ფასი არის 50 ლარი. ფასში შედის ვორქშოპებზე დასწრებაც.
ვორქშოპებზე დასასწრებად საჭიროა წინასწარი რეგისტრაცია. რეგისტრაცია გაიხსნება 20 თებერვლის შემდეგ.
კონფერენცია ტარდება ინგლისურ ენაზე.